سخنگوی وزارت خارجه امریکا می‌گوید که اگر طالبان دستورات اخیر خود در مورد زنان و دختران افغانستان را تغییر ندهد، حکومت امریکا فشارهای خود بر این گروه را افزایش خواهد داد.

به گفته ند پرایس، امریکا در کنار کشورهای دیگر برای اعمال فشار بر طالبان گام برخواهد داشت.

به نقل از رویترز، ند پرایس در کنفرانس خبری روز دوشنبه گفت: «ما در باره این موضوع مستقیماً با طالبان حرف زدیم. اگر [این تصامیم] تغییر نخورد، از امکاناتی که در اختیار داریم، استفاده خواهیم کرد.»

طالبان در ۸ ماه گذشته جلو اشتغال زنان و آموزش دختران دانش آموز دوره‌های متوسط و لیسه را گرفته است.

تحمیل چادری و روبنده عربی بر زنان افغان واکنش‌های تند داخلی و خارجی، از جمله نمایندگان حکومت ایالات متحده را برانگیخته است.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا افزود: «ما با متحدان و همکاران نزدیک خود در این مورد مشوره کرده ایم. گام‌هایی را برای افزایش فشار بر طالبان برخواهیم داشت تا در تصامیم خود تجدید نظر کرده و به آنچه وعده داده عمل کند.»

پرایس در مورد نوعیت فشارها بر طالبان توضیح نداد. در حال حاضر، امریکا حکومت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد، ذخایر ارزی افغانستان به ارزش ۷ میلیارد دالر را منجمد کرده و نظام بانکی افغانستان را تحریم کرده است.

طالبان بارها از امریکا خواسته است تا حکومت این گروه را به رسمیت بشناسد. مقامات امریکایی در واکنش گفته اند که طالبان با سیاست‌های خود در مورد زنان و دختران، کار به رسمیت شناسی حکومت خود را دشوارتر ساخته است.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *