حشمت غنی احمدزی، برادر اشرف غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان می‌گوید اشرف غنی عامل فروپاشی نیست، بلکه حامد کرزی و اطرافیانش افغانستان را فروخته بودند.او به افغانستان اینترنشنال گفت «رئیس جمهور هنوز در افغانستان بود که کرزی به طالبان زنگ می‌زند و می‌گوید اشرف غنی از کابل بیرون شد.»

حشمت غنی احمدزی همزمان آمریکا را عامل بازگشت طالبان به افغانستان می‌داند. به گفته وی در نتیجه مذاکرات قطر بود که طالبان به قدرت رسید.

او از فرار اشرف غنی هم به سختی دفاع کرد و گفت اگر نمی‌رفت همانند داکتر نجیب، رئیس جمهور اسبق افغانستان کشته می‌شد. حشمت غنی احمدزی می‌گوید ادامه حضور اشرف غنی در افغانستان منجر به حوادثی مشابه اوکراین نیز می‌شد و هزاران شهروند افغانستان کشته می‌شدند.

او در پاسخ به این سوال که آیا حالا اشرف غنی حاضر است به افغانستان برگردد یا خیر؟ جواب داد که اگر حضور او در افغانستان موثر باشد، برمی‌گردد. به گفته وی طالبان از نگاه تخنیکی و اداری، نه تنها به اشرف غنی بلکه به دیگران هم نیاز دارند.

او اما گفت اشرف غنی تاکنون با هیچ یک از مقام‌های طالبان تماس نداشته. هرچند خودش با مقام‌های طالبان منجمله پسر ملا محمد عمر تماس داشته است.

حشمت غنی احمدزی روز گذشته به دیدار اشرف غنی در امارات متحده عربی رفت و طبق گفته خودش حدود ۴ ساعت با او گفتگو کرده است.

او درباره اینکه اشرف غنی تاکنون با چه کسانی دیدار کرده گفت با هیچکس. اما در عین حال درباره دیدار محب با غنی افزود خانم محب که کارمند CIA بود خواهش کرده مسائل همگانی نشود.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *