صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داده است که بیش از یک میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر سوء‌تغذیه حاد و مرگ قرار دارند. این نهاد خواهان کمک‌های عاجل جامعه جهانی برای جلوگیری از فاجعه قریب‌الوقوع شده است.

پراوران ماهات، متخصص ارتباطات در دفتر منطقه‌ای آسیای جنوبی یونیسف، پس از بازدید از شفاخانه کودکان اندرا گاندی در کابل، خواستار «اقدام فوری» شده است.

این مقام صندوق حمایت از کودکان، روز یک‌شنبه، ۳ دلو، از شفاخانه صحت طفل اندرا گاندی در کابل دیدن کرده است.

متخصص ارتباطات دفتر منطقه‌ای آسیای جنوبی یونیسف در بیانیه‌ای که در توییتر خود منتشر کرده، گفته است: «یونیسف تخمین می‌زند که بدون اقدام فوری، امسال بیش از یک میلیون کودک [در افغانستان] ممکن است از سوء‌تغذیه حاد رنج ببرند.»

وی افزوده است: «به همین دلیل است که ما از شرکای کشورهای‌مان و کمک‌کنندگان درخواست می‌کنیم تا از کودکان در  افغانستان حمایت کنند و این کمک‌ها هم اکنون به‌گونه فوری نیاز است.»

یونیسف در حالی از وضعیت کودکان در افغانستان ابراز نگرانی می‌کند که پیش از  نیز سازمان صحی جهان هشدار داده بود که میلیون‌ها افغان ممکن است قبل از شروع زمستان سخت غذای خود را تمام کنند و حدود یک میلیون کودک در معرض خطر گرسنگی و مرگ قرار دارند.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *