کابینه حکومت سرپرست طالبان پیشنهاد وزارت مالیه‌ی این گروه در مورد معافیت تعرفه گمرکی کمک‌های بشری به افغانستان را تصویب کرده است.

به نقل از خبرنامه‌ی اداره‌ی امور طالبان، کابینه‌ی این گروه از وزارت‌های دریافت‌کننده کمک‌ها، خواسته است که دو روز قبل از رسیدن کاروان‌ کمک‌های بشری، وزارت مالیه را در جریان قرار دهند تا کمک‌هایی که شامل معافیت گمرکی می‌شود، بدون معطلی اجرا شود.

در پی روی‌کارآمدن طالبان که منجر به قطع سایر کمک‌های خارجی و وضع محدودیت مالی شد، فقر و گرسنگی در افغانستان فراگیر شده است.

در حال حاضر گفته می‌شود که ۲۴.۴ میلیون نفر در افغانستان با ناامنی شدید غذایی روبه‌رو هستند و به کمک و حمایت بشردوستانه نیاز دارند.

در سی‌ ا‌مین نشست کابینه‌ی طالبان که روز دوشنبه (۲۲ حمل) برگزار شده، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری این گروه موظف شده است تا به‌منظور فعال‌کردن لابراتوارهای زراعتی و صحت حیوانی در بنادر تجارتی اقدام کند.

کابینه‌ی حکومت سرپرست همچنین به یک هیأت بلندرتبه وظیفه سپرده تا طرزالعمل استفاده از صالون‌های (VIP) میدان‌های هوایی بین‌المللی کشور را به صورت دقیق ملاحظه و نهایی کند. هیأت دولت طالبان خواستار رسیدگی به مشکلات صالون‌های (VIP) میدان‌های هوایی نیز شده است.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *