وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان به تمامی وزارت‌ها و ادارات مستقل در حکومت این گروه هدایت داده است تا پس از این مراجعین زن بدون محرم را نپذیرند.

در مکتوب شماره ۲۹ این وزارت که به تاریخ هشتم ماه رجب هجری قمری برابر با ۲۰ ماه دلو هجری شمسی عنوانی اداره امور طالبان فرستاده شده، آمده است که تمامی کارمندان زن باید حجاب شرعی و اسلامی را رعایت کنند.

در این مکتوب که نسخه‌ای از آن در اختیار روزنامه اطلاعات روز نیز قرار گرفته، همچنین آمده است که دفاتر مردان و زنان باید جدا باشند و کارمندان مرد نیز خود را با سنت نبوی عیار کنند.

طبق این مکتوب، نماز کارمندان ادارات دولتی و وزارت‌خانه‌ها در جماعت ادا خواهد شد. وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان در این مکتوب یک هیأت چهار نفره را به‌خاطر بررسی اجرای هدایت فوق تعیین کرده است.

مولوی فضل ربی رییس تفتیش، مولوی محمد یحیا عارف رییس ترتیب و اصلاح محتسبان، مولوی راز محمد رییس اذله و منکرات در بخش نظامی و مولوی معلم جان رییس امر به معروف و نهی از منکر طالبان برای کابل در ترکیب این هیأت حضور دارند.

از سوی هم، اداره امور طالبان در یک مکتوب جداگانه به یکی از ادارات مستقل این گروه، از این اداره خواسته است که هدایات وزارت امر به معروف و نهی از منکر در مورد کارمندان زن و مرد را به ریاست‌های زیردست ابلاغ کند.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *