نماینده بریتانیا در سازمان ملل روز چهارشنبه، ۶دلو، در نشست شورای امنیت این نهاد درباره افغانستان تأکید کرده است که جامعه جهانی تعهد طالبان برای بازکردن مکاتب دخترانه در سال جدید تعلیمی را به شدت از نزدیک زیر نظر دارد.

به گفته او، مکاتب در دوران حکومت پیشین نیز «تفکیک» شده بود و بسیاری مردم می‌خواهند دختران‌شان درس بخوانند.

جمیز کاریوکی، معاون سفیر بریتانیا در سازمان ملل متحد در سخنرانی تأکید کرد که پس از تسلط طالبان حقوق زنان به شدت محدود شده و بسیاری از زنان کار نمی‌توانند.

او گفت که وضعیت افغانستان مایه نگرانی عمیق است و بیش از ۲۰ میلیون نفر به کمک فوری نیاز دارند و خطرات فاجعه انسانی واقعی است و باید برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی این کشور اقدام فوری شود.

معاون سفیر بریتانیا در سازمان ملل می‌گوید که کار یوناما و سازمان ملل برای افغانستان حیاتی است.

او گفت که بریتانیا تعهد خود را به مردم افغانستان با دوبرابر کردن کمک‌های خود به ۲۸۶ میلیون پوند نشان داده است.

نماینده بریتانیا هم‌چنان حمایت خود را از تلاش‌های سازمان ملل و بانک جهانی برای یافتن راه حل‌های خلاقانه و تزریق نقدینه‌گی به اقتصاد افغانستان اعلام کرد.

جیمز کاریوکی هم‌چنان نسبت به گزارش‌ها درباره افزایش انتقام‌جویی علیه نیروهای امنیتی سابق و مقامات دولت پیشین و نیز حمله علیه اقلیت‌ها، بازداشت اعضای جامعه مدنی و به ویژه فعالان زن ابراز نگرانی کرد و از طالبان خواست که به عفوعمومی خود احترام بگذارد.

نماینده بریتانیا تأکید کرد که صلح و ثبات پایدار در افغانستان متکی به سیاستی است که منعکس‌کننده تنوع غنی افغانستان باشد و کشورش هم‌چنان خواستار حکومت فراگیر است.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *