دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) ممانعت از برگزاری نشست خبری رسانه‌ها توسط طالبان را محدودیت آزادی بیان خوانده و از این گروه خواسته است تا سعی نکنند کسانی را که فکر می‌کنند دیدگاه‌های متفاوتی دارند، محدود کنند.

این دفتر امروز (پنج‌شنبه، ۷ دلو) در تویتی از طالبان خواسته است که از گفت‌وگو میان مردم افغانستان حمایت کند.

نشست خبری فدراسیون خبرنگاران و رسانه‌ها قرار بود دیروز (چهارشنبه، ۶ دلو) در کابل برگزار شود، اما به‌گفته‌ی این فدراسیون، طالبان مانع برگزاری این نشست شده و گفته‌اند که بدون اجازه‌ی آنان نباید کنفرانس برگزار شود.

خانه‌ی آزادی بیان هم لغو نشست خبری فدراسیون خبرنگاران و نهادهای رسانه‌ای توسط طالبان را تجاوز آشکار بر حریم آزادی بیان دانسته و از این گروه خواسته است که بیشتر از این، آزادی بیان را زیر پا نکند.

خانه‌ی آزادی بیان اضافه کرده است که این عملکرد طالبان، در تضاد آشکار با وعده‌های رهبران آن‌ها در کنفرانس اخیر اُسلو است.

این نهاد از طالبان خواسته است که بیشتر از این آزادی بیان را که دستاورد مشترک مردم افغانستان است، زیر پا نکنند و از ایجاد فضای رعب و وحشت اجتناب کنند.

خانه‌ی‌ آزادی بیان همچنین از جامعه‌ی جهانی، نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل و دفتر معاونت سازمان ملل (یوناما) خواسته‌ است که با استفاده از مجراهای دیپلماتیک جلو خفه شدن صدای مردم را بگیرند.

 

طالبان تاکنون درباره‌ی لغو نشست خبری دیروز خبرنگاران و رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند..

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *