جنرال مایکل کوریلا، فرمانده نیروهای امریکا در خاورمیانه می‌گوید که داعش در افغانستان نسبت به پارسال و پس از خروج نیروهای امریکایی، حضور قوی‌تری دارد.

سخنگوی طالبان در واکنش اما گفت که اظهارات مقامات امریکایی در مورد حضور داعش در افغانستان واقعیت ندارد و گروه داعش سرکوب شده است.

جنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده سنتکام پنجشنبه  در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان امریکا گفت که داعش امروز در افغانستان قوی‌تر شده است.

مایک والتز عضو کانگرس از این جنرال پرسید که آیا علاوه بر افغانستان در سوریه و اروپا هم با داعش همکاری می‌شود؟ آقای کوریلا در پاسخ گفت: داعش یک سازمان جهانی است. آنها سازمانی به نام دفتر الصدیق دارند که مسئول تمام داعش از قزاقستان، افغانستان، پاکستان، هند و تا اندونزیا است و با رئیس این گروه در ارتباط هستند.”

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید که سخنان مقامات امریکایی در مورد تعداد داعش در افغانستان «واقعیت ندارد.» سخنگوی طالبان روز جمعه در توییتی نوشت گروه داعش نسبت به گذشته به مراتب کم و سرکوب شده است.

او گفت: «دلچسپی مسؤلین امریکایی با این موضوع و نیز بزرگ‌نمایی آنها، خود همکاری با گروه داعش و نیز کمپاین به نفع آنها است که باید متوقف شود.»

جنرال مایکل کوریلا اخیراً گفته بود که داعش در افغانستان در کمتر از ۶ ماه دیگر می‌تواند منافع امریکا یا دیگر کشورهای غربی را مورد هدف قرار دهد.

فرمانده سنتکام گفته بود که داعش در آینده نزدیک قادر به انجام حملات تروریستی در خاک امریکا نخواهد بود. او تاکید کرده بود که صدها شهروند امریکا در بیرون از کشور در معرض حملات این گروه قرار دارد.

طالبان در حالی حضور داعش در افغانستان را انکار می‌کند که این گروه هر از گاهی از عملیات و کشته شدن اعضای داعش در برخی شهرهای افغانستان خبر می‌دهند.

سخنگوی طالبان پیشتر گفته بود که این گروه سه عضو «مهم» داعش را در کابل کشته است.

پس برگشت دوباره طالبان به قدرت، داعش مسئولیت شماری از حملات مرگبار انفجاری را در شهرهای مختلف افغانستان بر عهده گرفته است.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *