پس از انتشار خبر کشته شدن رهبر القاعده در کابل، رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در توئیتر نوشت که «رهبران القاعده در شیرپور/وزیر اکبرخان، در نزدیک مهمانخانه‌های وزیر داخله و معاون امنیت طالبان جا داده شده‌اند.»

در شبکه‌های اجتماعی عکس یک خانه در کابل نشر شده که گفته می‌شود محل اقامت ایمن الظواهری، رهبر طالبان بود که در اثر حمله طیاره بی‌سرنشین امریکایی در کابل کشته شد.

مقامات امریکایی رسماً تا هنوز در مورد محل بودوباش ظواهری چیزی نگفته‌اند. اما، یک مقام ارشد استخباراتی امریکا به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت که ظواهری در خانه یکی از دستیاران ارشد سراج الدین حقانی، وزیر داخله طالبان در کابل بسر می‌برد.

یک کارشناس امریکایی با اشاره به عکس نشر شده از «خانه ظواهری» در کابل، به نیویارک تایمز گفت که این اقامتگاه متعلق به یکی از دستیاران ارشد سراج الدین حقانی، وزیر داخله طالبان است که با افراد بلندپایه القاعده روابط نزدیک دارد.

بلال سروری، خبرنگار افغان به نقل از منابعش، در توئیتر نوشت که «۱۲ جنگجوی عرب در نزدیک محل اقامت قاری زین الدین، رئیس دفتر و مرد دست‌راست سراج الدین حقانی، در وزیر اکبرخان کشته شدند.»

طالبان در چند سال گذشته ادعا کرده اند که با گروه القاعده ارتباطی ندارند اما حالا کشته شدن رهبر القاعده در قلب کابل این ادعای طالبان را زیر سوال برده است.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.