رئیس اتاق بازرگانی ایران و افغانستان، محمود سیادت روز سه‌شنبه گفت بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های خارجی ثبت شده در ایران متعلق به شهروندان افغانستان است.

آقای سیادت می‌گوید بازرگانان افغان بیش از سه میلیارد دالر در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

خبرگزاری ایرانی به نقل از ممحمود سیادت: «امروز بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های خارجی که در ایران ثبت شده است، شرکت‌های افغانستانی هستند.»

بعد از سقوط کابل به دست طالبان در اسد ۱۴۰۰، بازرگانان افغانستانی در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این سطح از سرمایه‌گذاری، نشان‌دهنده اعتماد بازرگانان به محیط کسب‌وکار در ایران است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و افغانستان در گفت‌و‌گو با حبرگزاری معتبر ایرانی بر استفاده از تشکل‌های خصوصی در حوزه تجارت با افغانستان و فعالیت اتاق مشترک بین دو کشور تاکید کرد.

محمود سیادت می‌گوید برای رشد اقتصاد افغانستان و ایران از فعالان اقتصادی افغانستانی حمایت و از توانایی‌های آن‌ها استفاده شود.

رئیس اتاق بازرگانی گفت: «ارتباطات و مشکلات افغان‌ها در ایران باید پیگیری شود. آن‌ها بزرگترین سرمایه ما برای آینده ایران در افغانستان هستند.»

پس از حاکمیت دوباره طالبان بر افغانستان شمار زیادی از بازرگانان و سرمایه‌گذاران افغانستانی، شرکت‌ها و بخش بزرگی از سرمایه خود را به کشورهای مختلف از جمله ایران انتقال داده‌ند.

طالبان اما تاکید می‌کند که زمینه سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در افغانستان فراهم کرده است و تلاش می‌کند بازرگانان افغان سرمایه‌های خود را به افغانستان منتقل کنند.

این خبر را برای دوستانتان روان کنید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *